Sõbrad ja abikaasa töö tõid mind taas Misawasse ja Towadasse. Vaatasime koos üle mõned eelmisest korrast tuttavad kohad, mille kohta leiab lühikese kirjelduse siin. Aomori suutis aga seegi kord üht-teist uut pakkuda.
Towada Art Center on kunstikeskus, mis avati 2008. aastal. Idee on kogeda teoseid, mis sulanduvad ümbritseva linnapildi ja loodusega. Enamik muuseumi alalises kogus olevatest taiestest (ca 30 tööd) on tellitud spetsiaalselt keskuse jaoks, osaliselt on muuseumi kogus olevad teosed eksponeeritud ka Towada tänavaruumis. Enamik muuseumi sees olevaid teoseid on spetsiaalselt neile mõeldud ruumides. Arhitekt Ryue Nishizawa kujundatud hoone arhitektuur sobib ideaalselt installatsioonidega, tema disain hõlmab tegelikult kogu kvartalit. Paljud Arts Towada projekti jaoks tellitud tööd on kuulsatelt kunstnikelt nagu Yoko Ono, Ron Mueck ja Jeong Hwa Choi.
Ma arvan, et tegemist on ühe ägedama kaasaegse kunsti muuseumiga, kus ma viimastel aastatel olen käinud. Täpselt parajalt suur ja mis peamine, tööd ja neid ümbritsev ruum (nii linnas, kui muuseumis sees) loovad sedavõrd mõjusa terviku, et iga töö on elamus.
Osorezani mägi (恐山) on koos Koyasani ja Hieizaniga üks Jaapani kolmest pühamast paigast. Selle avastas enam kui 1000 aastat tagasi buda preester, otsides püha mäge, mis meenutab Buddha maailma. Tänapäeval asub seal Bodaiji tempel.
Osorezan on tõlgitud kui "Hirmu mägi" - nimi, mis tuleneb osaliselt mäe erakordsest maastikust. Piirkond on rikas vulkaanilise tegevuse poolest ja õhku tungib tugev väävlilõhn. Maapind on hall ja viljatu ning seda tähistavad avad, mis auruvad, mullitavad ja puhuvad kuuma vett. Templi kõrval asuv Usori järv on oma kõrge väävlisisalduse tõttu värvunud erinevatesse sinistesse toonidesse.
Osorezanit tuntakse ka kui hauataguse elu sissepääsu, kuna sellel on geograafilised elemendid, mis sarnanevad budistliku põrgu ja paradiisi kirjeldustega, sealhulgas kaheksa ümbritsevat tippu ja jõgi Sanzu no Kawa, mida kõik surnud hinged oma teel hauataguse ellu peavad ületama ja mida sageli võrreldakse Vana-Kreeka mütoloogia Styxi jõega.
Kuna hooaeg pole veel alanud, siis paraku templisse sisse me ei pääsenud. Aga sellele vaatamata oli tegemist äärmiselt huvitava ja köitva väljaõiduga - juba mägi ise on väärt igal juhul külastamist.
Teksti koostamisel on kasutatud Travel Japan lehel olevat infot.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar